Aktualności

Archiwum

 

24.09.2014

 

Zapraszamy na jesienną Wystawę Kotów Rasowych w Pruszkowie! Naszą hodowlę będą reprezentować kocięta: Lea i Lapsusik!

 

Do zobaczenia ;-)

 

Wystawa Kotów Rasowych w Pruszkowie

 

 

 

01.09.2014

 

Witaj szkoło!

 

Albo raczej witajcie maluchy! W Kocilandii na świat przyszły kocięta! Cztery dziewczynki i dwóch chłopców.

Rodzice kociąt to JCH Businka Liger Siberia i IC Heban Kocilandia. Więcej zdjęć maluszków już niebawem.

 

Przed i po ;-)

     

Neva Masquerade Miot M

 

Neva Masquerade Miot M

 

 

 

13.07.2014

 

Aktualności

 

Siedzieliśmy cicho aż tyle miesięcy! Jak to możliwe?! Chyba nasze kochane L-kotki pochłonęły nas do reszty. No to nadrabiamy zaległości :)

 

Na wystawie w litewskim Kownie 21-22 czerwca 2014:

 

Nasza śliczna Zireael Kuz'kin Dom została najpiękniejszą kotką półdługowłosą wystawy (tak to jest jak się kotkowi pomieszają pory roku i ubierze się na lato - na zdjęciu). Tym samym zakończyła tytuł Grand International Champion!

 

Nasz już-nie-taki-mały Heban zakończył tytuł International Champion i w obydwa dni otrzymał nominację do Best in Show przegrywając jednym głosem ze zwycięzcą wystawy - pięknym kotem kurylskim. Heban niestety wie, że jest lato i występował w stroju kąpielowym ;)

 

 

Zireael - Najpiękniejsza kotka półdługowłosa w Kownie

Kot Heban na wystawie w Kownie

 

Na wystawie w Radomiu 7-8 czerwca 2014:

 

Nasza urocza koteczka Busia zakończyła tytuł Junior Championa i otrzymała nominację do Best in Show!

 

Nasz już-prawie-duży Heban został najpiękniejszym kocurem półdługowłosym i otrzymał tytuł Best Opposite Sex!

 

 

Nasze L-kotki mają już 8 tygodni! Z tej okazji nowe zdjęcia w dziale Kocięta. Wszystkie są już pod okiem swoich przyszłych opiekunów.

 

 

 

03.05.2014

 

Wiosenne porządki!

 

Nadeszła wiosna i zrobiliśmy trochę porządków w dziale Nasze koty. Można już obejrzeć galerię naszej nowej koteczki Businki Liger Siberia oraz zobaczyć jej kocich przodków.

 

Ostatni z naszych K-kotków Klakier znalazł już swój kochający domek. To ostatni miot klasycznych kotów syberyjskich w naszej hodowli. Kotka Fukiko Bajkowy Kot*PL przechodzi już na kocią emeryturę i zostanie szczęśliwą kastratką. Kolejne nasze mioty będą już tylko w odmianie kolorystycznej point, czyli Neva Masquerade - błękitnookie koty syberyjskie w masce!

 

Tymczasem już w połowie maja oczekujemy narodzin małych białych kuleczek od naszej koteczki GIC Śnieżki NEVAda. Śnieżka była na randce z bardzo przystojnym kocurem. Mamy nadzieję, że kocięta odziedziczą po rodzicach ich urodę i fantastyczny charakter.

 

Śnieżka spodziewa się kociąt!

 

 

 

07.04.2014

 

I już po wystawie..

 

 

Super wyniki naszych małych ulubieńców 5-6 kwietnia na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Waszawie pod patronatem WCF:

 

Nasz kocurek World Champion Ozzy Kamelia: Best of Best III i Best Opposite Sex (najpiękniejszy kocur pół-długowłosy wystawy)!

 

Jego synek Heban Kocilandia: 2x NOM BIS i 3 miejsce w ringu kotów dorosłych (na 32 koty)! To naprawdę wielkie osiągnięcie dla takiego podrostka, co dopiero skończył 12 miesięcy a karierę wystawową ma jeszcze przed sobą. Heban zakończył tytuł Championa i może już niedługo doczeka się pierwszych potomków! Bardzo dobrze spisała się również jego mamusia CH Kuz'kin Dom Zireael uzyskując dwa ceryfikaty na International Championa. Zireael pięknie się prezentowała i zachwycała zwiedzających swoimi wyluzowanymi pozami.

 

Kot Neva Masquerade Ozzy na Wystawie w Warszawie

 

 

Kotka Neva Masquerade Busia na Wystawie w Warszawie

 

 

Najbardziej jednak cieszy nas sukces naszej nowej koteczki Busi, która była przerażona całą wystawą i chowała się w swojej kociej norce. Busia w oba dni otrzymała nominację do BIS a pierwszego dnia dodatkowo została najpiękniejszą kotką pół-długowłosą w klasie młodzieży! Dzielna dziewczynka!

 

Dziękujemy organizatorom za udaną (jak zwykle!) wystawę i zapraszamy ponownie na wystawy pod szyldem Polskiego Związku Felinologicznego (PZF).

 

 

 

 

30.03.2014

 

Mamy nową lokatorkę!

 

 

No może już nie taką nową, bo mieszka z nami od stycznia, ale pierwszy raz na naszej stronie, przedstawiamy:

 

Businka "Busia" Liger Siberia

 

Busia przyjechała do nas z Moskwy i jest koteczką Neva Masquerade o kolorze znaczeń czarnym pręgowanym (takim jak nasz kocurek Ozzy). Koty w tym kolorze bardzo mi się podobają a jak zobaczyłam Busię, to była miłość od pierwszego wejrzenia. Busia jest wszędobylska, ciekawska i natrętna. Uwielbia się przytulać, szczególnie w środku nocy, kiedy budzi mnie mruczeniem, podlizywaniem się i podszczypywaniem, żeby tylko wpuścić ją pod kołdrę i głaskać, dużo głaskać, pod groźbą podgryzania. Nie przyjmuje sprzeciwu, niczego się nie boi i gdy się do niej mówi to zadziornie przekrzywia głowę. Jest jedyna w swoim rodzaju i bardzo ją za to kochamy :)

 

Busię, Hebana, Zireael i Ozziego będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend na wystawie w Warszawie na Kole (szczegóły w poście poniżej). Serdecznie zapraszamy!

 

 

Businka Neva Masquerade

 

 

 

15.03.2014

 

Przypominamy, że już 5-6 kwietnia odbędzie się Wystawa Kotów Rasowych w Warszawie na Kole! Będziemy z prawie całym naszym kocim stadem!

Serdecznie zapraszamy!

 

Wystawa Kotów Rasowych w Warszawie

 

 

 

 

19.02.2014

 

Heban jest już Kotem Dorosłym!

 

Nasz mały Hebanek zadebiutował po raz pierwszy w klasie otwartej 15 lutego na wystawie w Toruniu. Klasa otwarta to konkurencja dla kotów dorosłych, czyli takich, które ukończyły 10 miesięcy i nie zdobyły jeszcze żadnego tytułu wystawowego w swojej kategorii (nawet jeśli jako kocięta zdobywały nagrody). Strasznie śmiesznie wyglądał nasz 10,5-miesięczny Hebanek w porównaniu z wielkimi dorosłymi kocurami :)

 

Kto wie jakich sposobów użył Heban, żeby oczarować sędzinę Panią Marion Meister i zdobyć II miejsce w WCF Ring kotów dorosłych! Na pewno zamrugał rzęsami. Słodziak!

 

 

Kot Neva Masquerade Heban Kocilandia*PL na wystawie w Toruniu

 

 

 

3.02.2014

 

Urodziły się K-kotki!

 

W zeszłym tygodniu urodziło nam się trzech ślicznych chłopaków na literkę K. Wszystkie kotki to klasyczne koty syberyjskie. Kocurki są duże, silne i bardzo kolorowe! Więcej szczegółów w dziale Kocięta.
 

Kocięta syberyjskie z miotu K Kocilandia*PL

 

 

 

 

22.01.2014

 

Zima zawitała w pełni i ponieważ jest strasznie zimno, to już teraz zapraszamy Was na ciepłą kwietniową Wystawę Kotów Rasowych w Warszawie na Kole! Można spokojnie liczyć na dużo pięknych kotów i wspaniałą atmosferę :) Nigdy nie opuszczamy wystaw organizowanych przez nasz klub Polski Związek Felinologiczny!

 

Wystawa Kotów Rasowych w Warszawie

 

 

 

13.01.2014

 

Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku!

 

Dla nas Nowy Rok rozpoczął się fantastycznie. Nasz mały pupilek Heban, urodzony w Kocilandii, dzielnie reprezentował naszą hodowlę na wystawie w Piasecznie 11-12 stycznia 2014. Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia wystawy został wybrany najpiękniejszym kotem pół-długowłosym w klasie młodzieży, czyli kociąt w wieku 6-10 miesięcy! Ale to nie wszystko. Zostaliśmy kompletnie zaskoczeni, gdy Heban spośród 24 pięknych kociąt wszystkich kategorii został wybrany przez sędzinę Tatianę Komarovą z Rosji tym najpiękniejszym i otrzymał I miejsce w konkurencji WCF Kitten Ring!

 

Dzielnie spisały się też J-kotki zostając najpiękniejszym pół-długowłosym miotem wystawy. Poza tym przespały całą wystawę włącznie z oceną, a po powrocie do domu rozrabiały podwójnie.

 

Dziękujemy organizatorom za świetne przygotowanie wystawy, której atmosfery nie mogła popsuć nawet sobotnia awaria prądu w całym Piasecznie i przełożenie BIS-ów na niedzielę. Jeszcze długo będziemy wspominać tę wystawę!

 

 

 

Heban rasy Neva Masquerade na wystawie w Piasecznie

 

 

 

 

18.12.2013

 

Żywiec za nami

a do świąt już tylko tulimy Jot-kotki

 

Na wystawie w Żywcu nasze kotki wypadły fantastycznie! Ozzy w niedzielę został najpiękniejszym kotem wystawy Best of Best I, a dostojna Śnieżka przegrała z nim w porównaniu zostając najpiękniejszą półdługowłosą kotką wystawy i uzyskując Best Opposite Sex. Bardzo miło nam było gościć w tym pięknym mieście i mamy nadzieję jeszcze kiedyś odwiedzić Żywiec.

 

Sezon wystawowy ciągle trwa, ale czas na przerwę świąteczną. Trzeba przecież zająć się Jot-kotkami, które właśnie zaczynają się przeobrażać w puchate, niebieskookie kuleczki i chętnie pozują do kolejnych zdjęć.

 

  Ozzy na wystawie w Żywcu

 

09.11.2013

 

W mikołajkowy weekend zapraszamy na Wystawę Kotów Rasowych w Żywcu! My też będziemy!

 

Wystawa Kotów Rasowych w Żywcu

 

 

 

25.10.2013

 

Urodziły się J-kotki

a mały Heban najładniejszy w młodzieży

 

Tak długo siedzieliśmy cicho, że uzbierały się aż dwie ogromne zaległości. Nadrabiamy!

 

Dzisiaj J-kotki kończą tydzień! Mamy trzech chłopczyków i dwie dziewczynki! Na razie kluseczki tylko jedzą i śpią, z niecierpliwością czekamy aż otworzą oczka i zaczną poznawać świat.

 

Tymczasem na wystawie w Pruszkowie mały Heban Kocilandia*PL został najpiękniejszym kotem w klasie młodzieży i najpiękniejszym kotem płci przeciwnej. Jesteśmy z niego strasznie dumni!! Nie zdawaliśmy sobie sprawy jak bardzo za nim tęskniliśmy, bo Heban mieszka już w swoim własnym domku. Ten cudowny chłopczyk dosłownie rozpłynął się sędzinie na stoliku i wisząc na jej jednej ręce wywołał wielką radość publiczności. Właśnie taki z niego ciapek.

 

  Miot J Kocilandia

 

 

 

16.09.2013

 

Zapraszamy na Wystawę Kotów Rasowych w Pruszkowie koło Warszawy 12-13 października!

 

Wystawa Kotów w Pruszkowie

 

 

 

 

 

12.08.2013

 

Na świat przyszedł miot I

 

Jakoś nie mogłam się dogadać z weterynarzem co do terminu porodu, w związku z tym Śnieżka zdecydowała się wypośrodkować nasze opinie i w piątek/sobotę urodziła 3 kociaczki! Według wstępnych oględzin to trzy dziewczynki, prawdopodobnie o kolorze znaczeń niebieskim pręgowanym, ale na wybarwienie się kociąt trzeba zaczekać jeszcze co najmniej dwa tygodnie.

 

Razem z nimi wychowują się dwie malutkie nevki, których mamusia straciła pokarm. Śnieżka jest wspaniałą mamą i troskliwie zajmuje się całą piątką :)

 

Kotki będą gotowe do odbioru w listopadzie.

 

  Neva Masquerade Miot I Kocilandia

 

 

 

 

07.08.2013

 

Tym razem odwiedziliśmy wystawę w Sopocie, zabierając ze sobą Hanię i Hebana. Pierwszego dnia oba nasze kotki zostały najpiękniejszymi nevami wystawy otrzymując 2x Best in Variety! Drugiego dnia Hanię pokonał piękny Ulian z hodowli Kropka w Kropkę*PL, ale za to na osłodę została nominowana do Best in Show. Dla tej małej złośnicy to i tak za dużo!

 

Nasze kotki dzielnie zniosły trudy wystawy, a było przeokropnie gorąco. Hebanowi chyba nawet się podobało. Zuch chłopak! :)

 

  Neva Masquerade Heban Kocilandia na wystawie w Sopocie

 

 

 

 

23.07.2013

 

W ostatni weekend byliśmy na wystawie w Cieszynie zorganizowanej przez klub CCR. Naszą hodowlę dumnie reprezentował mały Heban. Wystawa w ogóle mu nie przeszkadzała, jak gdyby nigdy nic mruczał na kolankach i bawił się moim kolczykiem lub bransoletką.

 

Atmosfera była bardzo miła, mnóstwo ciekawych stoisk i przepiękne koty. Dziękujemy Little Devils za towarzystwo, podwózkę i piękne zdjęcia :)

 

  Neva Masquerade Heban Kocilandia na wystawie w Cieszynie

 

 

 

 

05.07.2013

 

Prawie wszystkie kotki rozjechały się już do nowych domków. Wszystkie nowe domki są strasznie fajne i na pewno nasze kotki będą się tam czuły jak u siebie.

 

Domku ciągle szuka koteczka Hannah, mały rozbójnik, który na rączkach słodko mruczy udając najgrzeczniejszego kotka pod słońcem.

 

Mieszkają też z nami jeszcze kotek Heban i koteczka Heppi, patrzę jak się rozwijają i po cichu snuję myśli o ich karierze hodowlanej. Obydwoje są przeraźliwymi pieszczochami, a jednocześnie ich ciapowatość przebija nawet maniery Ozzika. Wszystkie bardzo szybko rosną i mimo że to już takie duże koty, to są bardzo grzeczne i starają się nie rozrabiać.

 

 

  Kocięta Neva Masquerade Miot H

 

 

 

 

03.06.2013

 

 

Ostatni z F-kotków, Feniks, odjechał dziś do nowego domku.

 

Tymczasem G-kotki i H-kotki rosną i rozrabiają w pełni. Jeszcze tylko 3 tygodnie i będą mogły nas opuścić. Jak ten czas szybko leci.. Będziemy bardzo za nimi tęsknić!

 

Więcej zdjęć w dziale Kocięta.

 

 

  Kocięta Neva Masquerade

 

 

 

01.04.2013

 

To nie jest żart prima aprilisowy!

W Kocilandii urodziły się świąteczne zajączki! Zajączków jest okrągły tuzin, 7 dziewczynek i 5 chłopców.

Więcej szczegółów w dziale Kocięta! A tutaj podgląd mam z dziećmi:

 

 

 

 

 

11.03.2013

 

Na Światowej Wystawie Kotów WCF w Warszawie nasz Ozzy zdobył pierwszego dnia Best of Best III, tym samym zostając trzecim najpiękniejszym kotem wystawy!

Drugiego dnia zdobył Best Opposite Sex zostając najpiękniejszym kocurem w kategorii kotów półdługowłosych!

W ten wspaniały sposób Ozzy zakończył karierę wystawową uzyskując najwyższy tytuł WCF - World Champion!

Wystawa była fantastyczna! Można było podziwiać aż 300 wspaniałych kotów z różnych zakątków Europy, które oceniał profesjonalny skład sędziowski. Dziękujemy klubowi PZF za świetną organizację i miłą atmosferę! Teraz czekamy na oficjalne zdjęcia z wystawy (wykonane oczywiście przez littledevils.pl).


 

 

   Neva Masquerade Ozzy Kamelia*PL

 

 

 

 

28.02.2013

 

Na świat przyszedł dziś miot F. Rodzicami zostali EC Fukiko Bajkowy Kot i GEC Ozzy Kamelia. Urodziły się trzy kociaczki, wszystkie to nevki maskaradki :)

W miocie są dwa kocurki i jedna koteczka.

 

 

   Miot F

 

 

 

 

18.02.2013

 

Wróciliśmy z litewskiego Kowna!

 

Nasz Ozzy zaszalał zdobywając Best of Best 2, zarówno pierwszego jak i drugiego dnia!

 

Dziewczyny bez trudu otrzymały certyfikaty, jednakże w porównaniu do BIS-ów przegrały z przepiękną klasyczną kotką syberyjską z Białorusi w ogniście czerwonym kolorze.

 

Z czterech najlepszych kotów wystawy aż dwa mieszkają i zostały wyhodowane w Polsce. Oprócz naszego Ozzika, Best of Best 3 otrzymał długowłosy brytyjczyk z hodowli Dominator*PL.

 

Więcej zdjęć tutaj.

 

Ozzy Kamelia*PL Best of Best

   

 

 

 

Wystawa bardzo nam się podobała, dobra wentylacja hali sprawiła, że koty czuły się wyjątkowo swobodnie.

 

Gratulujemy litewskiemu klubowi Top Miau świetnej organizacji i dziękujemy za udaną wystawę. Kotki też dziękują, o tak, z hotelu:

 

Ozzy i Zireael w hote w Kownie

 

 

 

 

14.02.2013

 

Przyszła zima, kotki się ubrały i wyszły na spacer :)

 

Ozzy Kamelia*PL

 

Kuz'kin Dom Zireael

 

 

 

 

 07.12.2012

 

Na wystawie PZF w Piotrkowie nasz kochany kocurek EC Ozzy Kamelia*PL zdobył pierwszego dnia BOB2 a drugiego dnia BOB1! To jego pierwszy taki sukces w Polsce. Jesteśmy przeogromnie szczęśliwi!

 

Mieszkająca z nami od całkiem niedawna kotka Śnieżka NEVAda ukończyła tytuł Champion, a występująca ostatni raz w klasie młodzieży Zireael otrzymała dwie nominacje i zajęła III miejsce w WCF Kitten Ring-u.

 

Wystawa była bardzo udana, dużo pięknych kotów, sprawna organizacja, świąteczna atmosfera i wielu zwiedzających, czyli jak to zwykle bywa na wystawach organizowanych przez Polski Związek Felinologiczny.

 

Ozzy Kamelia*PL Best of Best

 

 

 

02.11.2012

 

Gamay została szczęśliwą kastratką i już drugiego dnia po zabiegu bryka jak nowo narodzona! Nastały też porządki w dziale kociąt. A my już nie możemy się doczekać najbliższej wystawy PZF, pierwszy raz w Piotrkowie Trybunalskim, 1-2 grudnia Sala Sportowa w Centrum Rekreacyjnym OSiR ul. Belzacka 108/110! Serdecznie zapraszamy!

 

17.09.2012

 

Wróciliśmy z wystawy na Węgrzech, gdzie Ozzy zakończył tytuł European Champion! Polskie koty odniosły wielki sukces zdobywając pierwszego dnia 4 z 5 Best Of Best, a drugiego dnia 2 z 4 Best Of Best. Wrażenia niesamowite, znakomite towarzystwo oraz niezapomniany makaron po węgiersku. Jak tylko trochę odpoczniemy podzielimy się zdjęciami z wystawy.

 

13.08.2012

 

Zapraszamy na organizowaną przez PZF Wystawę Kotów Rasowych w Pruszkowie 15-16 września, na której na pewno nas nie zabraknie! Wciąż pracujemy nad zawartością naszej strony. Można już obejrzeć działy Nasze Koty i Kocięta. Galerię i Czytelnię planujemy udostępnić już wkrótce!

 

08.08.2012

 

Z przyjemnością przedstawiamy nową odsłonę Kocilandii.

Przeprowadzka może trochę potrwać, dlatego prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy ponownie za kilka dni.